Home Svet Európa Lístky na Eiffelovu vežu bez čakania

Lístky na Eiffelovu vežu bez čakania

138
0
SHARE

Hovorí sa, že Paríž je najkrajší z Eiffelovej veže. Prečo? Lebo vidieť krásna panoráma celého mesta a nie je vidieť Eiffelovku. Táto 324 metrov vysoká dominanta, týčiaca sa nad Seinou bola uvedená do prevádzky v roku 1889. Určite stojí za návštevu. Nemusíte však čakať niekoľko hodín na lístky. Lístky na Eiffelovu vežu kúpite pohodlne cez internet.

Lístky na Eiffelovu vežu cez internet

Plánovaním ušetríte množstvo času. Každým dňom sa uvoľňujú do predaja lístky na deň presne o 3 mesiace. Ale pozor! Paríž je mesto plné turistov a Eiffelovka je dominanta nie len mesta, ale svetového formátu. Lístky cez internet zvyknú byť vypredané na mesiac dopredu.

Na webe Eiffel tour si postupne vyberiete typ lístka, dátum a čas návštevy. Zaplatíte, mailom Vám príde vstupenka a už sa len vytešujete na návštevu.

Eiffelova veža v noci
Eiffelova veža v noci
Eiffelova veža v belgických farbách po útokoch
Eiffelova veža v belgických farbách

Aký lístok a kedy?

Na výber sú dva typy lístkov: vyviesť sa výťahom na druhé poschodenie za 11 EUR alebo sa vyviesť až na hornú vyhliadku za 17 EUR. Na druhom poschodí ste na plošine s plotom, horná vyhliadka je uzavretá a pozeráte cez sklo.

Ak sa rozhodnete pre hornú vyhliadku, určite si vyhraďte viac času. Kým na druhé poschodie vám stačí hodina, hodina a pol, na výťahy na hornú plošinu sa čaká ďalšiu hodinu Výhodou však je, že počas celého čakania v rade si obzeráte Paríž z rôznych uhlov. Čaká sa totiž na vyhliadke.

Čas vstupu si môžete vybrať od 11tej hodiny až do 20tej, vždy v hodinovom intervale, postupne sa uvoľňujú do predaja ďalšie lístky, od 10tej hodiny v intervale každú pol hodinu. Pokiaľ kupujete dostatočne dopredu, môžete si čas vybrať, na poslednú chvíľu (čo je v reči Eiffelovky mesiac dopredu) beriete, čo je voľné.

Eiffelova veža je krásna z každého uhla
Eiffelova veža je krásna z každého uhla

Vstup a zážitok

Po zaplatení vám príde lístok mailom. Pri registrácii uvádzate aj meno, aby sa predišlo obchodovaniu s lístkami. Mne doklady nikto nekontroloval, ale lístky na iné meno od predajcov pred Eiffelovkou by som rozhodne nekupoval.

Lístky na Eiffelovu vežu majú uvedené presné pokyny, čas, kedy sa máte dostaviť (minimálne pol hodinu pred vstupom) aj označenie brány. Nasleduje kontrola lístka a bezpečnostná prehliadka ako na letisku.

Potom sa začnú prepletať a spájať davy ľudí z jednotlivých vstupov z každej nohy Eiffelovky a čaká na prvý výťah na druhé poschodie. Je potrebné obrniť sa dávkou trpezlivosti. Výhľad však bude stáť za to.

Výhľad z Eiffelovej veže
Výhľad z Eiffelovej veže
Výhľad z Eiffelovej veže
Výhľad z Eiffelovej veže

Ešte pár rád na záver

  • Na cestu k Eiffelovke plánujte viac času. Francúzi sú známi svoji častými štrajkami.
  • Všade navôkol vám budú pouličný predajcovia vnucovať suveníry. Eiffelovky rôznych veľkostí a pochybnej kvality. Buďte obozretní. Zjednávajte cenu.
  • Ak sa už sa rozhodnete takéto cetky nakúpiť, dôjdite neskôr večer. S pribúdajúcim koncom pracovnej doby predajcov a ich narastajúcou frustráciou rapídne klesá cena.
  • Hore na Eiffelovke nie je ideálne miesto na žiadosť o ruku. Málo miesta a veľa ľudí. Aj keď to znie veľmi romanticky. Ak už to plánujete, radšej niekde v okolí s výhľadom na Eiffelovku. Stále môžete povedať, že ma „požiadal o ruku na Eiffelovke“.

Comments

Komentáre

SHARE
Chodím do práce a zarábam, aby som si mohol kúpiť veci, ktoré nepotrebujem. Cestovanie začína inšpiráciou. Inšpirujte sa! Cestujte!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here