Home Svet Amerika Slovenská kuchyňa v meste New York

Slovenská kuchyňa v meste New York

1109
0
SHARE

New York je mesto neobmedzených možností. Mesto, kde nič nie je nemožné. Mesto dobrého jedla. Mesto, kde si môžete pochutnať aj na bryndzových haluškách, cesnačke, alebo hovädzom guláši.

Kde v New York-u sa nachádza slovenská kuchyňa?

Pochutiť na dobrom jedle z domoviny si môžete na adrese 31-11 23rd AVE. Astoria, NY 11105, v Kolibe v Queense, len 20 minút centra New Yorku. Na Manhattane stačí nastúpiť na metro N alebo W – smer Uptown a doviesť sa na konečnú zástavku Ditmars Blvd Station.

Otvorené je od utorka do soboty od 15:00 do 21:00, v piatok a sobotu o hodinu dlhšie. Nedeľný obed si môžete vychutnať už od 12:00, otvorené je do 20:00. V pondelok sa oddychuje, je zatvorené.

Dobrá polievka aj tradičné česko-slovenské jedlá

Natrafiť na dobrú polievku nie je v New Yorku nič jednoduché. Hoci „polievkové obchody“ sa v New Yorku nachádzajú, na klasickú domácu polievku sa nechytajú. Na výber sú hneď 4 druhy – hovädzí vývar, cibuľová, cesnaková či polievka dňa v cene od 4 do 6 dolárov.

Z hlavných jedál máte na výber od sviečkovej, cez hovädzí guláš, pirohy, bryndzové halušky po rezne a šaláty. Ako dezert si môžete dať domácu štrúdľu či palacinky.

Rezeň
Rezeň
Gazdovský tanier
Gazdovský tanier

Nápoje z domova

Z nápojov známych doma je v ponuke Kofola či Marka (škoda, že chýba klasická Vinea). Z káv je na výber okrem iného aj viedenská káva so šľahačkou. Čo ma úplne dojalo bola fľašková perlivá Baldovská.

Hoci pivo neobľubujem, zo značiek čo poznám zo Slovenska je na výber Pilsner Urquel, Krušovice, Bernard alebo Heineken.

Prečo áno?

Okrem závanu domoviny v podobe dobých a chutných jedál za rozumné ceny dotvára kolorit (česko-) slovenskej reštaurácie aj výzdoba interiéru a príjemná slovenská obsluha.

Koliba v New Yorku
Koliba v New Yorku
Koliba v New Yorku
Koliba v New Yorku

Obed pre dvoch s polievkou a kávou vás vyjde na 60 dolárov, čo je na New York rozumná cena. Pochutíte si a zacítite závan domoviny vo veľkomeste.

Keď budete v New York-u, zastavte sa tam. Budete príjemne prekvapení. A možno aj dojatí.

Jedálny lístok
Jedálny lístok

Comments

Komentáre

SHARE
Chodím do práce a zarábam, aby som si mohol kúpiť veci, ktoré nepotrebujem. Cestovanie začína inšpiráciou. Inšpirujte sa! Cestujte!